člen Cechu kamnářů České republiky

KAMNA

Ono pověstné srdce domova vždy tvořila a tvoří kamna.
Ať už kachlová sálavá, akumulační teplovodní nebo třeba omítaná hliněným štukem budou vždy dominantou každé místnosti.
Vychutnejte si i vy teplo jejich hřejivé náruče.

Co jsou kamna a
k čemu je využiji?

 Stručně řečeno, je to topidlo, které používáme pro vytápění prostor. Jak snadné, že?

 Moderní kamna toho ale umí podstatně víc, než jen vytopit místnost, ve které se nacházejí. Nová bezroštová topeniště maximálně využívají potenciál dřevní hmoty, spalují ji totiž kolem 800-900˚C a to s minimem emisí a účinností atakující hranici přes 80%. Pomocí šamotových tahových systémů se pak ukládá do akumulační hmoty kamen energie v podobě tepla, které se bude do prostoru uvolňovat ještě spousty hodin po vyhasnutí ohně v topeništi. V praxi to znamená, že vytápíte, aniž byste topili. Vtipné))).
 Uzavřený hypokaustní systém umí teplo dostat do okolních místností i do patra bez potřeby elektrické energie či vody. Vše funguje na principech termiky a  samotíže.
Případně kamna pomocí teplovodního výměníku či absorberu ohřátou vodu distribuují do otopné soustavy celého domu, ukládají ji do akumulační nádrže, ohřívají ji jako užitkovou vodu v bojleru...   Možná kombinace hypokaustního a teplovodního systému je dnes běžnou praxí. 
 Kamna se vždy dimenzují dle potřeb a tepelné ztráty objektu, proto byste měli místnosti vždy bezpečně vytopit, ale nepřetápět.

 To bývá běžným nešvarem krbových kamen či levnějších konvekčních systémů. U stropu k nevydržení, u podlahy zima.
To se vám u sálavých kamen nestane.
Sálavé teplo z akumulačních staveb je zdravé  a pocitově nemá ve vytápění konkurenci.

A protože se topidla vyrábějí na zakázku podle přání zákazníka, co do vzhledu a povrchových úprav se nijak neomezují, Setkáme se tak s různými tvary, vzhledu tradičního, moderního či historizujícího. Nejen s klasickými keramickými kachlemi, ale i velkoplošnou keramikou nebo přírodním kamenem. Mohou být omítaná bíle nebo v barvách, oblíbené jsou i hliněné povrchy... Kamna se často kombinují s dalším u nás velmi oblíbeným topidlem - kachlovým sporákem - a vytváří tak ideální tandem. 
 Pokud to tedy s vytápěním myslíte opravdu vážně a hledáte ekologické topidlo vzhledu, jaký jste si vysnili a které Vám bude dávat sálavé teplo po dlouhé roky, jsou pro vás akumulační kamna ideální volbou!

GALERIE

3D projekce je tu proto, abyste měli představu, jak to plánovanému topidlu bude slušet u vás doma.
Podívejte se, jak to vypadá.

Hledáte inspiraci nebo jste jen zvědaví, co všechno jsme stavěli a co nám vyrostlo pod rukama? Nakoukněte do naší galerie realizovaných projektů.

Líbí se vám některá kamna nebo snad sporák?
Rádi byste měli něco podobného i u vás doma?
Svěřte se svému kamnáři!

KAMNÁŘSTVÍ
NA ROZKOŠI

Rodinné kamnářství na břehu vodní nádrže Rozkoš. Přijďte si k nám pro návrh šitý vám na míru.

NÁCHOD - ČESKÁ SKALICE - NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ - ČERVENÝ KOSTELEC - BROUMOV - TRUTNOV - DOBRUŠKA - OPOČNO - RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - POLICE NAD METUJÍ

Přečtěte si podrobné informace o našich Zásadách ochrany osobních údajů před dalším užíváním těchto stránek.
Veškeré zde zveřejněné informace a fotografie jsou majetkem Kamnářství na Rozkoši. Jejich šíření je bez souhlasu majitele zakázáno! Děkujeme, že respektujete autorská práva.